قدیمی ترین اثر هنری جهان در غاری در اندونزی کشف شد

این نقاشی با استفاده از تکنیکی جدید تاریخ گذاری شده است و نشان می دهد که اروپا جایی نبوده است که هنر غاری در ابتدا در آن ظهور کرده است.

قدیمی ترین اثر هنری جهان در غاری در اندونزی کشف شد

دانشمندان قدیمی‌ترین اثر هنری جهان را کشف کرده‌اند که سه نفر را در اطراف یک خوک قرمز بزرگ در غاری در جزیره سولاوسی اندونزی نشان می‌دهد. تحقیقات منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می دهد این نقاشی حدود ۵۱۲۰۰ سال پیش خلق شده است.

 

ماکسیم اوبرت، باستان شناس دانشگاه گریفیث استرالیا و یکی از نویسندگان مطالعه جدیدی که در نیچر منتشر شده است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این قدیمی ترین شواهد داستان سرایی تصویری در غار است.»

اوبرت بخشی از تیمی بود که قدیمی‌ترین اثر هنری قبلی را شناسایی کرده بود؛ تصویری از خوک زگیل‌دار که حداقل ۴۵۵۰۰ سال قدمت داشت. با این حال گفته شده اثر هنری که در اندونزی کشف شده در وضعیت خوبی قرار ندارد.

این اثر سه نفر را در اطراف یک خوک وحشی به ابعاد ۹۲ در ۳۸ سانتی متر (۳۶ اینچ در ۱۵ اینچ) در یک رنگدانه قرمز تیره نشان می دهد. تصاویر دیگری نیز از خوک ها در این غار وجود دارد.

اوبرت حدس زد که این نقاشی‌ها احتمالاً توسط اولین گروه از انسان‌ها ساخته شده‌اند که قبل از رسیدن به استرالیا در حدود ۶۵۰۰۰ سال پیش از آسیای جنوب شرقی حرکت کردند.

 

 

منبع: شفقنا
کد مطلب: ۷۳۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها