نکوداشت استاد شاهین فرهت برگزار می‌شود

​آیین نکوداشت شاهین فرهت آهنگساز و موسیقیدان برجسته ایران به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۱۵:۰۰ در تالار اجتماعات شهید مطهری (ره) انجمن برگزار می‌شود.

نکوداشت استاد شاهین فرهت برگزار می‌شود

در این رویداد هنری و موسیقایی، جمعی از استادان و پژوهشگران نامدار موسیقی کشور درباره جایگاه و اهمیت استاد شاهین فرهت در سپهر هنری و موسیقایی ایران سخن خواهند گفت.

استاد شاهین فرهت در تهران متولد شد. او در خانواده‌ای اهل هنر و موسیقی رشد کرد و از همان دوران کودکی با گوشه‌های آواز و دستگاه‌های موسیقی ایرانی آشنا شد، اما صدای ساز پیانو و موسیقی کلاسیک او را شیفته خود کرد. 

او ابتدا نزد کارمین اوسوریو و امانوئل ملیک اصلانیان، نواختن پیانو را آغاز کرد و پس از اخذ دیپلم متوسطه، به‌ منظور ادامه تحصیل در رشته موسیقی، ایران را ترک و آموزش نوازندگی را در آمریکا دنبال کرد اما پس از مدتی به کشور بازگشت و به فراگیری موسیقی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول شد. 

او پس از پایان تحصیل در دانشگاه تهران، مجدداً برای ادامه تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در مراکز آموزشی چون دانشگاه سوربن، دانشگاه استراسبورگ و دانشگاه نیویورک، موسیقی‌شناسی و پس از آن آهنگسازی را تا دریافت مدرک دکترا دنبال کرد.

«فرهت» پس از بازگشت به کشور، با حضور در دانشگاه تهران به‌ عنوان استادیار و پس از مدتی در مقام نخستین مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیت‌های خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد و در جشنواره‌ها و محافل تخصصی موسیقایی ایران، به‌ صورت فعال حضور دارد.

استاد فرهت عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۵۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها