بهترین سالن های کنسرت موسیقی در تهران

کنسرت‌ها از جمله رسانه‌های حضوری هستند که به لحاظ تاثیرگذاری، پیام رسانی و تبلیغات در رده بسیار بالایی قرار می‌گیرند.

بهترین سالن های کنسرت موسیقی در تهران

بهترین سالن های کنسرت موسیقی در تهران

کنسرت‌ها از جمله رسانه‌های حضوری هستند که به لحاظ تاثیرگذاری، پیام رسانی و تبلیغات در رده بسیار بالایی قرار می‌گیرند. این گردهمایی از جمله همایش‌های هدفدار به شمار می‌رود که با ایجاد شادی و نشاط در مخاطب خود تاثیر بسزایی دارد. مکان برگزاری کنسرت علاوه بر اندازه و وسعت قابل توجه باید از لحاظ ساختار دیداری و شنیداری به گونه‌ای باشد که مخاطب به راحتی و بدون مزاحمت از کنسرت لذت ببرد.

سالن برگزای کنسرت باید علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده به گونه‌ای طراحی شود که امکان استفاده از تکنیک‌های سمعی و بصری جدید را نیز داشته باشد. از اینرو در این مطلب با توجه به همه این ویژگی‌ها به معرفی بهترین سالن‌های کنسرت موسیقی در تهران می‌پردازیم.

سالن تالار وحدت

سالن کنسرت تالار وحدت یکی از بهترین سالن‌های تهران برای برگزاری و اجرای موسیقی به‌شمار می‌رود. این سالن با ظاهری فاخر و بسیار مجلل در ابتدا برای برگزاری اجراهای اپرا و موسیقی کلاسیک طراحی شده بود. ساخت این سالن بر اساس سالن اپراهال وین طراحی و اجرا شده است.

 

2

 

این سالن یک بخش همکف و سه طبقه بالکن به صورت نعل اسبی و دو پرده اصلی نمایش دارد. سیستم نورپردازی این سالن از سیستم‌های به روز و بسیار مجهز بلژیک و تحت لیسانس آلمان است. در حال حاضر تالار وحدت یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های صوتی دنیا را دارد از همین رو این تالار در صدر لیست بهترین سالن تهران برای کنسرت موسیقی به‌شمار می‌رود.

 

سالن برج میلاد

مرکز همایش‌های برج میلاد تقریبا یکی از مهمترین گزینه‌های برگزار کنندگان کنسرت موسیقی است. برج میلاد تهران با توجه به نوع ساخت و طراحی، سالن‌های متنوع و بسیار خوبی نیز دارد. سالن‌های این برج با توجه به امکانات و ویژگی‌های اجرایی و تیم پشتیبانی بسیار قوی تقریبا یک محیط بسیار عالی برای برگزاری هر گونه اجرا به‌شمار می‌روند.

این برج با سالن‌های متعدد، پارکینگ طبقاتی و خدمات بسیار زیادی که برای برگزاری اجراهای مختلف ارائه می‌دهد تقریبا نخستین گزینه هر خواننده و گروه موسیقی برای اجرا محسوب می‌شود.

 

سالن رویال هال هتل اسپیناس پالاس

هتل اسپیناس پالاس تهران یکی از لوکس‌ترین هتل‌های کشور است که با امکانات و خدمات بسیار عالی و به‌روز از جمله بهترین هتل‌های تهران نیز به شمار می‌رود. این کاخ عظیم پر زرق و برق همانند هتل استقلال تهران همواره میزبان بسیاری از سران و حتی افراد مشهور و معروف جهانی بوده است. در طی ماه‌های اخیر رزرو هتل و اقامت جنجالی کریستیانو رونالد در این هتل، اهمیت و حاشیه‌های آن را دوچندان کرد.

3

 

 

سالن کنسرت رویال هال با ظرفیت 2500 نفر تقریبا بزرگترین سالن تخصصی کنسرت در کشور به‌شمار می‌رود. این سالن در شهریور 1397 با برگزاری فستیوال موسیقی به صورت رسمی افتتاح شد. سالن رویال هال تقریبا خبرسازترین تالار تهران است که حداقل یکبار خوانندگان بسیار مشهور و مهم در آن به برگزاری کنسرت و اجرا پرداختند. عدم وجود نقطه کور در سالن، سیستم صوتی و نورپردازی منحصربه فرد این سالن را تبدیل به یک گزینه بسیار عالی برای اجرا کرده است.

لذت یک کنسرت خوب تنها در انتخاب خواننده محبوب و مشهور نیست بلکه یک سالن خوب و مناسب می‌تواند یک اجرای متوسط را تبدیل به یک نمایش فوق‌العاده از موسیقی کند.

 

 

کد مطلب: ۷۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها