آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود

خیلی از افراد با قرار گرفتن در معرض بسیاری از حوادثی که قابل پیش‌بینی نیست، دچار شکستگی یا آسیب بینی می‌شوند.

آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود

با بروز چنین مشکلاتی قطعا این سوال که آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود، برای افراد پیش خواهد آمد. به‌طور کلی شکستگی بینی جزء موارد درمانی محسوب می‌شود و همین امر باعث شده تا پرداخت هزینه درمان آن، شامل بیمه خدمات درمانی شود.

با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد جامعه دارای مشاغلی هستند که در حوزه تبلیغات و بلاگری فعالیت دارند و در دایره افرادی با چهره آشنا محسوب می‌شوند، درمان شکستگی بینی به‌صورتی‌که فرم اصلی، تغییری نکند، بسیار مهم است.

شاید در گذشته، پیش‌بینی فرم تغییریافته بینی، پس‌از عمل جراحی امری دشوار و سخت به‌حساب می‌آمد! اما این روزها با ابزارهای جدید مثل هوش مصنوعی و پیشرفت تکنولوژی، می‌توان به‌راحتی این کار را انجام داد. اهمیت درمان شکستگی بینی در بین افراد جدای از عمل زیبایی، امری مهم و ضروری محسوب می‌شود که در این مقاله به بررسی آن و نحوه استفاده از بیمه برای درمان می‌پردازیم.

تعریف بیمه و درمان‌های مختلف بینی که شامل بیمه می‌شود!

برای آن که بهتر با بیمه و خدمات درمانی که زیر نظر آن قرار می‌گیرد آشنا شوید، در ابتدا به تعریف کلی از سیستم بیمه درمانی می‌پردازیم و در ادامه درمان‌های مختلف آسیب‌های بینی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعریف بیمه

در پروسه بیمه شدن باید فرمی که قرارداد شما با بیمه‌گذار می‌شود را پر و امضا کنید. در این ‌صورت است که می‌توان گفت شما تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید.

این قرارداد با پرداخت مبلغ اولیه یا پایه به بیمه‌گذار آغاز شده و در مقابل بیمه، موظف است تا هزینه‌های حاصل از اتفاقات و درمان آسیب‌هایی را که تحت پوشش بیمه قرار دارد و در قرارداد بیمه ذکر شده، پرداخت کند که جواب سوال آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود در این موارد مثبت است.

بیمه تکمیلی چیست و آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود؟

آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود - تصویر 2

بیمه تکمیلی برای کامل کردن پوشش‌های درمانی تشکیل شده که بیمه‌های پایه آن را انجام نمی‌دهند. بااین‌حال انجام تمامی امور پزشکی ازجمله درمان بیماری‌های مادرزادی و جراحی‌های زیبایی تحت پوشش این نوع بیمه قرار نمی‌گیرید، اما آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود؟ باید گفت بله. چراکه شکستی در دسته امور پزشکی درمانی قرار می‌گیرد و می‌توانید برای اصلاح آسیب وارد شده از بیمه تکمیلی هم استفاده کنید.

شکستگی بینی یکی از شرایط خاص محسوب می‌شود که می‌توانید هزینه درمان را از بیمه بگیرید. به این دلیل که این شکستگی فعالیت تنفسی را دچار اختلال می‌کند، پس برای درمان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

موارد بیشتر در آسیب به بینی وجود دارد که می‌توانید از خدمات بیمه برای درمان آن استفاده کنید. یکی از این آسیب‌ها، انحراف بینی است که باعث بروز اختلال در تنفس افراد می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها زمانی این مشکل تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد که در تنفس مشکل ایجاد کند.

آیا جراحی زیبایی بینی توسط بیمه تکمیلی انجام می‌شود؟

با توجه به همه‌گیر شدن جراحی‌های زیبایی بینی در بین افراد و پرداخت راحت‌تر هزینه آن، این سوال که آیا جراحی زیبایی هم زیر نظر بیمه قرار می‌گیرد یا خیر، بسیار رایج شده است. ازآن‌جایی‌که این جراحی در بین درمان آسیب‌ها مثل شکستگی قرار نمی‌گیرد، پس می‌توان گفت که هزینه این عمل هم بیمه پرداخت نخواهد کرد.

در جواب سوال آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود، می‌توان به این نکته هم اشاره کرد که بسیاری از این شکستگی‌ها در خیلی از شرایط به جراحی زیبایی هم منجر می‌شود. برای بسیاری از افرادی که در صفحات اجتماعی خود شهرت خاصی دارند، یا از بین هنرمندان یا مشاهیر هستند، انجام درمان‌های شکستگی بینی بسیار حساس است! چراکه این افراد، موظف به حفظ چهره طبیعی خود هستند. با مراجعه به وب‌سایت موسیقای آرامش بیشتر می‌توانید با هنرمندان فعال در زمینه‌های هنری مختلف آشنا شوید.

اصلاح بینی شکسته قبل‌از درمان توسط ابزارهای پیشرفته

آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود - تصویر 3

باید این موضوع را در نظر داشت که بسیاری از افراد مهم مثل هنرمندان و کاربران معروف و محبوب در کشور، حساسیت زیادی روی فرم بینی یا به‌طورکلی روی فرم صورت خود دارند.

زمانی که این افراد دچار حادثه می‌شوند و بینی آن‌ها می‌شکند، با استفاده از ابزار 3 بعدی ساز و هوش مصنوعی می‌توانند چهره بعداز عمل خود را مشاهده کنند یا درصورت عدم تایید آن، فرم را تغییر داده و به پزشک خود اطلاع دهند. اما این نوع خدمات در درمان شکستگی شامل بیمه می‌شود؟

در بسیاری از شرایط حساس و مطابق با خواست و نظر مشتری، چنین خدماتی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و هیچ موردی برای زیر پوشش قرار نگرفتن در بیمه درمانی یا تکمیلی نمی‌شود. افرادی که براثر هر نوع تصادف دچار آسیب جدی به بینی می‌شوند، حق استفاده از این ابزار را دارند.

بسیاری از این ابزارها به‌صورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد که ازطریق همین برنامه‌های ساده می‌توانند فرم درمان بینی خود را پیش‌بینی و تایید کنند.

پوشش آزمایش و سی‌تی اسکن برای درمان شکستگی بینی هم با بیمه صورت می‌گیرد؟

در پاسخ به این سوال که آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود باید این سوال هم مطرح شود که آیا هزینه‌های پاراکلینیکی برای هر نوع عمل، چه زیبای و چه درمانی هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد یا خیر. باید به این موضوع اشاره کرد که تمامی هزینه رادیوگرافی، عکس‌برداری، سی‌تی اسکن و آزمایش خون را بیمه تکمیلی پرداخت می‌کند.

ربطی ندارد که نوع جراحی شما زیبایی باشد یا درمانی، در ‌هر صورت تمامی هزینه‌های پاراکیلینیکی می‌تواند از سمت بیمه پرداخت شود. در بسیاری از مواقع، بسته به نوع بیمه و قراردادی که با بیمه بسته‌اید، هزینه کلی بستری شدن شما در بیمارستان را بیمه پرداخت خواهد کرد.

بسیاری از بیمه‌های تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های جراحی نیاز به یک دوره انتظار دارند. این به آن معنا است که هزینه درمانی عمل بینی درصورتی پرداخت خواهد شد که دوره انتظار به‌اتمام رسیده باشد. این دوره 3 ماهه است و شما 3 ماه بعداز خرید بیمه می‌توانید از پرداخت هزینه جراحی استفاده کنید.

آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود؟ نحوه دریافت هزینه‌ها از بیمه چگونه است؟

اگر بینی شما دچار آسیب و شکستگی شده باشد، می‌توانید با مراجعه به مراکز درمانی یا بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه خود، مراجعه کنید. تنها از همین طریق می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اولیه از جیب خود، از بیمه استفاده کنید.

اما اگر به مراکزی مراجعه کردید که طرف قرارداد با بیمه تکمیلی شما نیستند، شما باید هزینه جراحی را از جیب داده و سپس با مراجعه به بیمه تکمیلی و ارائه مدارک مورد نیاز، هزینه‌ها را براساس سقف تعهدات در قرارداد بیمه دریافت کنید.

مدارکی که هر بیمه برای پرداخت هزینه دریافت می‌کند، با باقی بیمه‌های دیگر متفاوت است، اما در بسیاری از موارد مشترک هستند. این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

  • عکس یا پرینت کارت ملی
  • صورت‌حساب هزینه‌ها از بیمارستان یا مراکز درمانی
  • شرح عمل جراحی و تاریخ دقیق
  • گواهی و تجویز پزشک برای تایید ضرورت جراحی
  • اطلاعات کامل مرکز درمانی یا بیمارستان همراه با مهر معتبر
  • فاکتور و نسخه‌های داروها
  • فاکتور و نسخه تمام آزمایش‌ها قبل و بعداز جراحی

هزینه جراحی شکستگی بینی همراه با بیمه چقدر است؟

شکستگی بینی ازجمله آسیب‌هایی محسوب می‌شود که با درد، تورم و گاهی خون‌ریزی همراه است. این امر بنا بر اثر بسیاری از حوادث مثل تصادف صورت می‌گیرد.

اگر برای درمان این شکستگی به پزشک مراجعه کنید، اولین سوال برای پرداخت هزینه می‌تواند این باشد که آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود و هزینه آن چقدر است. باید توجه داشت که برخی از شکستگی‌ها در واقع آسیب‌های جدی نیستند و تنها دررفتگی استخوان بینی هستند که باید جا انداخته شوند.

بااین‌حال درمان و جراحی شکستگی بسته به نوع جراحی و تکنیک‌های به‌کاررفته، مطابق با میزان آسیب مورد نظر است. هزینه درمان با جراحی زیبایی بسیار متفاوت است.

درمان شکستگی از 3 میلیون آغاز شده و در بسیاری از مواقع بسته به نوع بیمه و خدمات درمانی که دارید، می‌توانید آن را به‌شکل رایگان انجام دهید. پرداخت هزینه‌های جراحی بینی به‌صورت اقساطی هم امکان‌پذیر است.

هزینه عمل جراحی شکستگی بینی در بیمارستان دولتی

آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود - تصویر 4

اگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید، این عمل در بیمارستان‌های دولتی به‌صورت کاملا رایگان برایتان انجام می‌شود. اما زمان زیادی را باید صرف انتظار و نوبت‌گیری کنید. در بیمارستان‌هایی که تخصصی برای امور شکستگی، خدمات درمانی را به افراد می‌رسانند، با صرف هزینه‌ای کم و مناسب امکان‌پذیر است.

جمع‌بندی

این روزها بسیاری از عوامل سبب بروز حوادثی می‌شوند که آسیب و شکستگی بینی افراد را به‌دنبال دارد. با توجه به این موضوع که میزان آسیب در این مواقع متغیر است و می‌تواند از شکستگی‌های حاد تا سطحی دسته‌بندی شود، میزان هزینه و طول درمان آن نیز بسیار متفاوت است و کاملا بستگی به شرایط دارد.

دقیقا در این مواقع است که سوال آیا عمل شکستگی بینی شامل بیمه میشود برای افراد پیش خواهد آمد. ازآن‌جایی‌که شکستگی جزء خدمات درمانی محسوب می‌شود و جدا از عمل‌های زیبایی است، پس می‌تواند به‌راحتی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. معمولا در چنین مواقعی، داشتن چهره‌ای طبیعی و شبیه به روز اول برای افراد به‌خصوص هنرمندان و بلاگرها بسیار مهم و ضروری است. حفظ فرم درست و طبیعی و رفع آسیب واردشده به بینی و ایجاد اختلال در تنفس، یکی از چالش‌های شکستگی بینی به‌حساب می‌آید.

کد مطلب: ۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها