رونمایی محسن شریفیان از نسخه الکترونیک نی‌انبان +عکس

​محسن شریفیان از تولید نی‌انبان الکترونیک در قالب «لیانیک» که نسخه‌ای بومی از سازی مشابه در اروپا است، خبر داد.

رونمایی محسن شریفیان از نسخه الکترونیک نی‌انبان +عکس

اولین نسخه نی‌انبان الکترونیک ایرانی به نام «لیانیک» در ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ به همت محسن شریفیان (نوازنده نی‌انبان و آهنگساز) در یکی از کافه‌های شهر بوشهر رونمایی شد و طی این دو سال در حال ارتقا بود. «لیانیک»، نسخه‌ای بومی از سازی مشابه است که در اروپا برای هنرجویان و اهالی موسیقی، امکان تمرین را فراهم می‌آورد. بنابر آنچه محسن شریفیان گفته است، لیانیک جدید با تغییر در ساختار و ویژگی های فنی به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

«رقص فناوری با سازهایی از سرزمین‌مادری»، تعبیریست که محسن شریفیان در به کارگیری فنون مهندسی برای تولید نواهای موسیقی نواحی از آن یاد می‌کند. 

این پژوهشگر موسیقی، تیم لیانیک را به عنوان پیشگام الکترو نواحی و آغازگر مسیر پویایی و رشد برای آموزش و نوازندگی در بخش موسیقی نواحی ایران بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا با کسب مهارت در بالا بردن کیفیت تولید انواع نواها و سازها، موجبات رشد و اعتلای صنعت موسیقی در حوزه ساخت و ترویج سازهای نواحی ایران و آموزش موسیقی به صورت علمی و عملی با هزینه مطلوب و قابل قبول برای اقشار مختلف جامعه میسر شود.

شریفیان، فعالیت‌های این تیم را بدون هیچ‌گونه حمایت دولتی، اسپانسر یا تامین کننده مالی، عنوان کرد و گفت که اگر دستندرکاران و مسئولان وزارت ارشاد و وزارت صمت از این حرکت فرهنگی حمایت کنند، فرصت‌های اشتغال برای جوانان متخصص ایجاد خواهد شد.

ساز جدید لیانیک دارای ویژگی‌هایی از جمله دارا بودن باتری شارژی لیتیومی با شارژر یو اس بی C، ولوم دیجیتالی، تایمر خاموشی اتوماتیک، تغییر گام، تغییر کوک و نمایشگر تنظیمات دستگاه است.

62889868

منبع: مهر
کد مطلب: ۴۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها