اینجا خانه دوم ماست

چهارمین دوره نمایشگاه «سازخانه» که به همت خانه موسیقی ایران در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی برپا شده بود، در خانه هنرمندان پایان یافت.

اینجا خانه دوم ماست

داریوش پیرنیاکان، هنگامه اخوان، فریدون شهبازیان، سوسن اصلانی، رضا ژاله، بهناز ذاکری، تقی ضرابی، بیاض امیر عطایی، محسن راسخ و..از جمله مهمانان این مراسم بودند و در این برنامه از اسدالله فرمانی معروف به «گهواره» و یوسف پوریا از مطرح‌ترین سازندگان تنبور و تار تقدیر و تندیس خانه موسیقی به آنها اهدا شد.

یوسف پوریا (نوازنده و از سازندگان چیره‌دست ساز تار) پس از دریافت تندیس خانه موسیقی گفت: به همه حاضران به ویژه هنرمندانی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند و این موسیقی را ادامه می‌دهند، خسته نباشید می‌گویم. همچنین به خانه موسیقی که خانه دوم ماست و اینجا را برپا نگه داشته است، خدا قوت می‌گویم.

او افزود: همین الان شخصیت‌هایی چون استاد پیرنیاکان را می‌بینم که استاد بنده هم هستند و دست ایشان را می‌بوسم. همچنین اساتید دیگری نیز در این مراسم حضور دارند که واقعا از این خانه دفاع می‌کنند. دست همه هنرمندان را می‌بوسم.

در بخش دیگری از این مراسم از فاطمه طاحونه (سازنده ساز عود) و بهاره حسین‌زاده(سازنده ساز کمانچه) که به عنوان بانوان سازنده ساز سال‌هاست در عرصه ساخت ساز به فعالیت مشغول هستند به عنوان برگزیدگان چهارمین نمایشگاه «سازخانه» تقدیر به عمل آمد.

همچنین از حمیرا اکبری (سازنده ساز ویلن) نیز به عنوان جوان‌ترین بانوی شرکت‌کننده در این نمایشگاه تقدیر به عمل آمد.

اجراهای تک‌نوازی، دوتا نوازی و چندنوازی توسط قاسم رحیم زاده، جواد عزیزی و سعید وجدان‌پاک و پخش کلیپ از جمله بخش‌های دیگر این برنامه بودند.

منبع: خانه موسیقی ایران
کد مطلب: ۵۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها